Poznáte výhody európskej spoločnosti?

Členstvo v Európskej únii nám prinieslo množstvo výhod. Samozrejme, ako čokoľvek iné na svete, má aj určité nevýhody, no tie sú našťastie v menšine. Jednou z mnoho výhod, je aj založenie európskej spoločnosti. Založiť tento typ spoločnosti je možné iba viac ako desať rokov, od roku 2004, čiže ide o mladú formu podnikania. Aké sú jej výhody či nevýhody?

Čo je európska spoločnosť?

Najväčším rozdielom zároveň výhodou tejto spoločnosti je možnosť meniť sídlo v rámci krajín EÚ, ako chcete a to aj bez toho, aby ste museli spoločnosť likvidovať. Je teda možné pravidelne využívať najvýhodnejšie podnikateľské prostredie,  z ponuky členských krajín EÚ. Aj vďaka tomu je to momentálne najprestížnejšia forma podnikania v Európe. Výhodami sú rozhodne aj európsky imidž, vyššia právna istota a už spomínaná právna či daňová optimalizácia. Toto sú dôvody, prečo sa založenie európskej spoločnosti oplatí.

Platíte zbytočne licenčné poplatky?

Zaujala vás možnosť založiť si európsku spoločnosť, no najprv sa musíte zbaviť svojej spiacej spoločnosti, za ktorú platíte zbytočne vysoké poplatky kvôli daňovej licencii? Využite služby spoločnosti M2B, ktorá vás zbaví poplatkov za daňové licencie pohybujúce sa vo výške 480-2280 €. Vyberte si zo štyroch možností, ako sa zbaviť svojej spiacej spoločnosti – odpredajom, zrušením bez likvidácie, likvidáciou či zrušenie súdom ex offo.

Učte sa od najlepších

Hľadáte inšpiráciu? Hľadáte tipy ako podnikať? Hľadáte rady ako získať zákazníkov na svoju stranu? Chcete vedieť, ako čo najlepšie riadiť podnik? Viete, že všetka múdrosť sveta sa skrýva v knihách a nie je tomu inak ani v prípade ekonomickej literatúry. Inšpirujte sa nezlomnou vôľou Steva Jobsa, preniknite do tajov marketingu s Kotlerom či pochopte správanie zákazníkov s Cialdinim. Všetci sú špičkou vo svojom odbore, pripojte sa k nim.