Praktické tipy pre tých, ktorí si chcú založiť firmu a začať podnikať

Mať vlastný podnik a byť sám sebe pánom má svoje výhody. Netreba však zabúdať, že vlastná firma si vyžaduje nielen časovú flexibilitu, ale najmä veľkú zodpovednosť.

Ak aj napriek všetkým nástrahám a povinnostiam, ktoré vás ako konateľa firmy čakajú, chcete začať podnikať, prečítajte si tieto praktické tipy, ktoré sa vám ako budúcemu majiteľovi firmy môžu zísť.

Nechajte si založiť spoločnosť

Založenie spoločnosti nie je práve činnosť, na ktorú sa podnikatelia tešia. Byrokratické prostredie na úradoch tomu príliš nepomáha. Ak chcete podnikať a chcete sa vyhnúť behaniu po úradoch, nechajte založenie novej spoločnosti na skúsených odborníkov. Počítať môžete s bezplatnou konzultáciu a dokonca vám pomôžu vybrať pre vás vhodnú vlastnícku a riadiacu štruktúru spoločnosti. Zodpovedia vám akékoľvek otázky zakladania spoločnosti a s ich pomocou si určíte predmety podnikania.

Čo si ale pod zakladaním spoločnosti môžete predstaviť? Okrem vyššie spomínaného vám vypracujú všetky potrebné dokumenty k založeniu spoločnosti, vybavia zápis spoločnosti do Obchodného registra a registráciu spoločnosti na Daňovom úrade kvôli plateniu daní z príjmu.

Vyhnete sa tak byrokracii na úradoch a všetko spravia za vás.

Či už budete mať záujem o založenie s.r.o., a.s., či dokonca organizačnej zložky, môžete sa obrátiť na firmu, ktorá sa na toto špecializuje a všetko spravia za vás. Po založení a prevzatí všetkých dokumentov sa môžete pustiť do podnikania.

Neplaťte kancelárske priestory a rozhodnite sa pre virtuálne sídlo

Začínajúci podnikatelia potrebujú ušetriť každé euro a práve preto sa im oplatí prenajať si virtuálne sídlo. Prenájom sídla vás nevyjde draho a pomôže vám ušetriť nemalé peniaze. Začínajúci podnikateľ zväčša nepotrebuje drahé kancelárske priestory a svoju prácu zo začiatku robí najmä z domu. Ak teda chcete začať s podnikaním, neplaťte kancelárske priestory a rozhodnite sa pre lukratívne virtuálne sídlo.

Nachádzajú sa na lukratívnych bratislavských adresách, čo vám pomôže sa aj zviditeľniť. Na adrese budete mať k dispozícií poštovú schránku a v prípade potreby máte možnosť si na danej adrese prenajať zasadaciu miestnosť.

Zdroj obrázka:

Autor: Drazen Zigic / Shutterstock.com