Ready-made spoločnosť: overte si, že je „čistá“ a bez záväzkov

Teoreticky by založenie spoločnosti s ručením obmedzeným malo trvať zhruba tri týždne. Prax je však iná. Ak vezmete do úvahy zhromaždenie všetkých potrebných listín, „behanie“ po úradoch, povolení na daňovom úrade pre daň z príjmu a povolení na daňovom úrade pre účely platenia dane z pridanej hodnoty, môže sa založenia firmy pretiahnuť až na niekoľko mesiacov. Ako čakaciu dobu skrátiť a navyše ušetriť na poplatkoch? Docela dobrým tipom je elektronické podanie – jednak trvá len 3 dni a jednak vám ušetrí 50% súdnych poplatkov. Ak ale predsa len chcete rýchle a bezproblémové založenie spoločnosti, pripadá do úvahy goodgame . O čo ide? Jednoducho povedané, sprostredkovateľ tejto služby založí spoločnosť za vás, zloží potrebné peniaze a dodá kompletnú dokumentáciu. Vy potom kúpite hotovú firmu, v ktorej sa len zmení vlastník.

Najlepšie je, keď sa jedná o „čistú ready-made spoločnosť“, teda pripravené sro bez histórie. Jedine tak máte istotu, že právnická osoba, ktorú kupujete, nemá žiadne dlhy alebo ďalšie záväzky, o ktorých neviete. Prevod ready-made je pritom neuveriteľne rýchly. Prepis na nového majiteľa trvá približne 3 hodiny a zmena sa objaví v obchodnom registri do 8 dní. Nový majiteľ však nemusí čakať na zápis do registra, skutočná zmena nastáva už pri podpise zmluvy a kúpe podielu v spoločnosti, zápis do obchodného registra potom nemá právny význam, ide skôr o formalitu. big farm online je pri použití týchto moderných služieb jednoduché a bezproblémové.

Akonáhle budete mať vyrešené založenia spoločnosti, zameriate sa zrejme na základnú výbavu kancelárie (či kancelárií). Nákup techniky je dnes pritom realizovateľný lepšie a s oveľa nižšími nákladmi na obstaranie, ako v minulých rokoch. Ak napríklad potrebujete lcd monitor pre administratívnu pracovníčku alebo dokonca pre grafika, môžete skúsiť osvedčený dvacetidvoupalcový monitor od firmy Philips 220V3LSB s vysokým kontrastom a rýchlou odozvou.