Tesco pôžička – recenzia a skúsenosti

Tesco pôžička – možno sa vám kútiky úst nápadito vykrivujú, možno nie. Vedeli ste o tom, že pôžičku si nemusíte zásadovo brať z banky, ale že máte možnosť požiadať o pôžičku aj z Tesca? Nebojte sa, nie je to žiaden výmysel. Je to realita!

Nedalo nám to. Museli sme sa našim kritickým očkom pozrieť na túto zdanlivo dokonalú pôžičku. Na pôžičku, ktorá je prezentovaná azda pre každého, ktorému chýbajú peniaze. Pozor! Je dobré si vopred zistiť informácie, aby sa vám nestalo, že jedného krásneho dňa k vám prídu exekútori a budú vám chcieť siahnuť na váš majetok.

Nadýchnite sa! Ideme sa ponoriť do sveta pôžičiek od Tesca. Čo môžete od nich čakať?

Výhody Tesco pôžičky

Obzeranie po výhodách Tesco pôžičky nám dlho netrvalo. Ani okuliare sme na to nepotrebovali. Medzi výhody Tesco pôžičky patrí najmä stabilita firmy. Čo tým chcel básnik povedať? Vďaka tomu, že Tesco pôsobí na slovenskom trhu už veľmi dlho, vzrastá dôvera zákazníkov voči hocijakým službám tejto veľkej firmy, vrátane Tesco pôžičiek. Ďalšou výhodou, ktorou disponuje pôžička od Tesca je práve uzatvorenie zmluvy bez poplatkov. Žiadne platenie za vybavenie pôžičky. Povedzme si úprimne, kde inde sa môžete s takouto možnosťou stretnúť?

Aby sme ešte nezabudli, pôžička na auto od Tesca má počas celej doby trvania zmluvného vzťahu fixnú úrokovú sadzbu. Geniálne! Okrem predčasnej úhrady vám ponúkajú aj možnosť pripoistenia úveru pred neočakávanými udalosťami.

Nevýhody Tesca pôžičky

Jediným zádrheľom je vysoké úročenie pri poskytovaní pôžičky. Inú nevýhodu sme nenašli, preto by bolo zbytočné špekulovať nad iným riešením ako nad Tesco pôžičkou.

Podmienky pôžičky

Ako každá pôžička, aj Tesco pôžička má svoje podmienky, ktoré musíte splniť. Po dôkladnom skúmaní by sme vám ich v skratke zhrnuli. V prvom rade sa pokúste si čo najrýchlejšie zaobstarať výpis z aktuálneho osobného bankového účtu. Následne si zaobstarajte potvrdenie o výške príjmov. Potrebné je, aby ste predložili dva doklady totožnosti. Občiansky preukaz je povinný a ten druhý doklad? Je už na vás, či to bude vodičský preukaz, rodný list alebo cestovný pas. Pozor! Dôležitá je aj veková kategória. Peniaze si môžu požičať len osoby nad 18 rokov!

Ako si požičať a ako ich kontaktovať?

Bližšie sme sa pozreli aj na postup pri požičiavaní peňazí. Postup je úplne jednoduchý, nehrozia žiadne komplikácie. Stačí sa len skontaktovať buď priamo – osobným kontaktom alebo telefonicky. Následne predložíte doklady totožnosti. Nachystáte si doklady o svojom príjme – je potrebné, aby si ich overili a následne ak bude všetko v poriadku, uzatvoríte zmluvu o pôžičke. Neviete, kde máte hľadať kontakt? Na stránke itesco.sk. Stačí mať len prístup na internet.

Reprezentatívny príklad

Ponúkame vám možnosť nahliadnuť na reprezentatívny príklad. Máte možnosť si aspoň lepšie predstaviť Tesco pôžičku a následne jej splácanie.

Pre výšku pôžičky 6 000 €, výške splátky 119,00 €, počtu splátok 84 a lehote splatnosti 15.7.2022 je úrok 15,82% p.a., RPMN 17,1% celková čiastka splatná spotrebiteľom 9 996,00 €. Splátka nezahŕňa poplatky za voliteľné doplnkové služby. Uvedené hodnoty sú počítané pri dátume poskytnutia úveru 15.7.2015 a splátke vždy k 15. dňu v mesiaci počínajúc 15.8.2015.