Zamestnanie alebo podnikanie?

Žiť však z niečoho musíme, no naši zamestnávatelia nie vždy vedia, že spokojný zamestnanec pracuje oveľa efektívnejšie. Ak teda aj prácu máme, zväčša v nej prežívame veľký stres, ktorý ovplyvňuje nielen náš pracovný výkon ale najmä naše zdravie.

Vlastné podnikanie preto má svojich priaznivcov. Aj keď pri vedení svojej firmy taktiež zažívame stres a obavy, ak si už svoj obchod vybudujeme je nálada na pracovisku zväčša len na nás. Ak ste sa teda rozhodli, že nechcete pracovať pod zbytočným stresom, začnite podnikať.

Najskôr musíte vyriešiť podnikateľský plán a seriózne sa zamyslieť, čo môžete trhu ponúknuť. Reálne zhodnoťte svoje možnosti na úspech. Aj prieskum trhu Vám môže napovedať, čo má perspektívu a čo treba zmeniť. Až potom sa zamerajte na založenie firmy. Toto je pomerne zdĺhavé a náročné na Váš čas aj energiu. Pripravte sa teda aj na takéto vybavovanie. Urýchliť celý proces môžete jedine správne vyplnenými tlačivami, a ak budete mať všetky potrebné dokumenty pokope. Avšak aj v takomto prípade, bude celý proces až po zápis do Obchodného registra trvať minimálne tri týždne. Rezervujte si teda dostatok času.

Dnes sa však nezaobídete ani bez počítača. Internet má v našej spoločnosti významné postavenie. Tento jednoduchý spôsob vyhľadávania používa už asi každý. Určite sa tak aj Vy bez neho nezaobídete. Ak však musíte neustále cestovať, môže byť správnou voľbou tablet Lenovo. Ten sa oveľa ľahšie prenáša, plnohodnotný počítač môžete mať predsa aj v kancelárií. Nezabudnite ani na kompatibilné tonery do tlačiarne.