Ako si vybrať ideálny účet v banke

V dnešnej dobe sa bez bežného osobného účtu v banke nikam nepohnete. Vyžadujú ho po vás v práci, na úradoch, pri platbách cez internetbanking… Dnes je totiž iná doba a časy, keď ste mesačnú výplatu dostávali takpovediac na ruku sú už dávno preč. Účty ako ich my dnes poznáme majú v sebe niekoľko výhod.

Dokonca si môžete v banke zariadiť, aby vám vaše mesačné výdavky a platby odchádzali automaticky a nebudete musieť behať na poštu. A podľa čoho sa rozhodujeme pri výbere banky a účtu v nej?

Každý jeden človek si účet vyberá hlavne na základe mesačných poplatkov, ktoré si banky automaticky za vedenie vášho účtu účtujú. Nedávny prieskum ukázal, že deväť z desiatich ľudí žijúcich na Slovensku považuje práve toto za hlavné kritérium pri výbere svojho účtu. Hneď po tomto nasleduje ich skúsenosť a ústretovosť s bankou, v ktorej by ich účet mal byť otvorený. Ľudia v tejto oblasti dávajú prednosť aj skúsenostiam ich známych a rodiny.

No okrem toho si radi prečítajú aj príspevky na diskusných fórach, ktoré sa takýmto veciam venujú. Niektorým ľuďom je to takpovediac jedno a výber banky a svojho účtu v nej si vyberajú aj podľa toho, ako ďaleko ju majú od domu. No jedno je však isté, ak sa raz rozhodnete pre banku a v nej si založíte svoj účet, z ktorého si naplánujte trvalé príkazy a podobne, jeho zrušenie bude dosť zdĺhavé. Neobíde vás ani zdĺhavá administratíva a v niektorých prípadoch aj poplatky za zrušenie starého účtu, trvalých príkazov, storno kreditky a pod.