Výhodný študentský účet

Ak by ste si mysleli, že mladí ľudia nie sú atraktívnymi potencionálnymi klientmi pre banky, mýlite sa. Mladí ľudia predstavujú pre banky perspektívnych klientov, preto im poskytujú aj rôzne výhody. Všetko to začína hneď na začiatku leta keď si študenti zháňajú a nájdu brigádu. A pokračuje v septembri keď sa z bývalých študentov a absolventov stávajú pracujúci ľudia, ktorí však stále majú nárok na nejaké tie bankové výhody.

Mať účet v banke, aj keď ste ešte len študentom a peniaze vám naň chodia v nepravidelných intervaloch alebo menších čiastkach je veľmi praktické. Rovnako vám naň aj rodičia môžu posielať peniaze, v prípade ak zostávate počas školského roka na internáte. Rozhodne je to bezpečnejšie ako nechať svoje dieťa ísť s plnou peňaženkou a potom sa báť, že ho niekde okradnú.

Účty zakladáme aj mladším žiakom a deťom. A tak im peniažky šetríme na horšie časy alebo na štúdium. Rodičia to považujú za lepšie riešenie ako to, že by im mali dávať vreckové v hotovosti. A je to lepšie riešenie, pretože nikto nevie čo bude v budúcnosti.

Možno reálne papierové peniaze a mince nahradia výhradne iba tie elektronické. A tak je lepšie naučiť deti narábať s virtuálnymi peniazmi už teraz. Pretože by ľahko mohli nadobudnúť dojem, že ak peniaze nemajú v ruke, môžu minúť koľko len chcú a na karte vždy niečo zostane. Treba ich naučiť vedieť plnohodnotne narábať s financiami a zdôrazniť im, že aj keď peniaze nemajú v hotovosti ešte o ne neprišli a naozaj sa na účte v banke nachádzajú. A teda, že míňajú svoje peniaze a nie nejaké „neviditeľné“. Ak toto pochopia už v ranom veku, v dospelosti nebudú mať s financiami a ani s hospodárením s nimi nijaké väčšie problémy.