Ako do USA bez miliónov na účte

Cestovanie do USA už nie je len otázkou luxusu. Americká pôda je dnes dostupná aj bežným smrteľníkom, čo znamená, že nepotrebujete prepchatú peňaženku bankoviek, aby ste spoznali americký kontinent. Stačí mať “Filipa” a byť vytrvalý. Keď sa chce, všetko sa dá, a aj na americkej dovolenke či dobrodružnom výlete môžete ušetriť niekoľko eur, teda konkrétne dolárov. Poďte sa s nami pozrieť ako na to.

Plánujte a rezervujte s dostatočným odstupom

Vašu vysnívanú americkú dovolenku si podrobne naplánujte. Len tak sa môžete vyhnúť nečakaným a neplánovaným poplatok. Urobte si podrobný zoznam čo všetko budete na Vašej ceste potrebovať, aby ste potrebnú vec nemuseli hľadať a kupovať v USA. Ušetrí Vám to nielen drahocenný čas, ale aj Vaše úspory nakoľko v USA môže byť cena vyššia. A preto si poctivo skontrolujte, či máte holiaci strojček alebo nabíjačku na telefón zabalené v kufri.

Letenky, ubytovanie, prenájom auta taktiež nenechávajte na poslednú chvíľu. S blížiacim sa termínom plánovaného odchodu rastie aj cena už uvádzaných služieb. Zbytočne by ste platili za poskytnutú službu viac, to určite nechcete.

Letenky

Ak chcete ušetriť čo najviac, začnite sa obzerať po letenkách s minimálne jedným prestupom. Letenky bez prestupu sú podstatne drahšie. Ak Vám prestupy neprekážajú, môžete si nájsť aj viac prestupov, určite nájdete výhodnú cenu.

Ubytovanie

Najlacnejšie nocľahy poskytujú hostely, ktoré sú vyhľadávané najmä mladými ľuďmi. Ak sa radi spoznávate a komunikujete s novými ľuďmi, vyskúšajte bývanie u domácich cez Airbnb. V prípade, že preferujete hotelové ubytovanie, zvoľte zlatý stred a teda dobrý pomer kvality a ceny. Neberte to najlacnejšie ubytovanie, môže sa to odraziť na poskytovaných službách ubytovania.

Prenájom vozidla

Pri prenajímaní vozidla prihliadajte na vašu plánovanú cestu. Do mesta na krátke vzdialenosti Vám bude stačiť menšie autíčko. Na dlhé cesty a horší terén sa prikloňte k výkonnejším a väčším autám. Sú síce o niečo drahšie, ale určite sa Vám to vyplatí.

Dokumenty

Aby ste mohli vycestovať do USA potrebujete povolenie na cestu. Máte dve možnosti a to buď požiadať o víza, alebo si zabezpečiť cestovnú autorizáciu ESTA VIZA. Ak Vaša cesta bude trvať menej ako 90 dní a jej účel je výhradne určený na poznávanie a turistiku, stačí Vám esta usa. Poplatok za ESTA povolenie je omnoho nižší ako v prípade víz a ešte k tomu aj vybavenie trvá omnoho kratšie.

Vyhnite sa hlavnej sezóne

Tak ako to platí aj v Európe, obdobné je to aj v USA. Dovolenkovanie Vás bude stáť viac počas hlavnej letnej sezóny ako mimo ňu. Ak teda chcete vycestovať do Miami, obzerajte sa po letenkách v apríli či v máji. Aj cena prenájmu vozidiel či hotelov bude podstatne nižšia. Obľúbenými a vyhľadávanými sú aj sviatky a obdobie Vianoc. Vianoce prežite na Slovensku v kruhu rodiny a New York si pozrite na jeseň alebo začiatkom jari. Ceny vtedy budú opäť o niečo nižšie.

Stravovanie

Aj na strave môžete podstatne ušetriť. Stravovať sa môžete v reťazcoch s rýchlym občerstvením. V prípade reštaurácie sa snažte hľadať „all you can eat“ alebo „šťastnú hodinku“. Môžete nakupovať aj v obchodných reťazcoch akým ja napr. Wallmart. Nakúpite tam všetko možné a za pomerne málo peňazí.

Ako môžete sami vidieť, USA má otvorenú náruč aj pre bežne zarábajúce osoby. Nielen, že spoznáte krásy Spojených štátov amerických, ale ani Vás to neprivedie na mizinu. Práve naopak, stanete sa bohatším, lebo ako sa hovorí, cestovanie je jediná vec, ktorú keď si kúpite, zbohatnete, a to na zážitkoch a skúsenostiach. Tak teda môžete sa začať obzerať po výhodných letenkách a nezabúdajte na povolenie ESTA .