História hokeja

Hra sa pomaly stáva natoľko populárna, že sa v roku 1883 odohrávajú v Montreale prvé tzv. majstrovstvá sveta. Skutočná pravda je taká, že sa vtedy konal Zimný karneval, v ktorom sa hralo o Karnevalový pohár. Univerzitný tím McGillovej University sa stáva víťazom.

Prvý zápas v Európe sa odohral v roku 1885. Bol zápasom medzi hráčmi Cambridge a Oxfordu. Oxford vyhral.

Ľadový hokej je kolektívny šport. Je aj súčasťou zimnej olympiády. Na každej strane hrá 6 hráčov – brankár, pravý a ľavý obranca, pravý a ľavý krídelník a center. Víťazom sa stáva družstvo, ktoré dá v stanovenom čase viac gólov. Na zápas môže nastúpiť 20 hráčov a dvaja brankári. Národné hokejové federácie združuje najvyšší úrad Medzinárodná hokejová federácia, ktorá zároveň organizuje hokejové turnaje. Hokej je veľmi populárny hlavne v štátoch severnej Ameriky, Kanade, Spojených štátoch amerických, v severnej Európe a aj v bývalom východnom bloku.

Aj u nás je hokej veľmi populárny. Má veľmi veľa hokejových fanúšikov. Keď sa konajú majstrovstvá sveta v hokeji, veľmi veľa fanúšikov sleduje všetky zápasy, ktoré naši hokejisti hrajú. Mnohí si dokonca neváhajú kúpiť hokejový dres nášho hokejového mužstva, oblečú si ho a fandia tak. Hokej je aj veľmi náročným športom. Veľa hokejistov počas svojej kariéry prichádza k viacerým zraneniam. Preto, mnohí často nosievajú bandáže. A stále majú pri sebe mnohé zdravotnícke pomôcky, keby sa náhodou niečo stalo.