Hľadáte zamestnanie? Založte si firmu a zamestnajte sa sami

V minulom roku pribudlo na Slovensku 16 839 nových spoločností. V medziročnom porovnaní tak počet prvozapísaných spoločností do Obchodného registra SR stúpol o viac ako 11 %. Zvýšený záujem o zakladaní firiem je pritom spôsobený zrejme ustupujúcou krízou, ktorá však za sebou necháva stále pomerne vysokú nezamestnanosť. „Prácu ako zamestnanec nemôžem nájsť. Mám ale dobrý podnikateľský zámer a hlavne si verím,“ hovorí Mária Čierna. Aby uživila svoju rodinu, rozhodla sa založiť firmu.

„Podnikať ako SZČO nechcem. Viem, že z právneho hľadiska je oveľa lepšie mať spoločnosť s ručením obmedzeným. Keby sa niečo stalo, budem ručiť majetkom spoločnosti a nie svojim vlastným,“ vysvetľuje Černá. Riešením je pre ňu predaj sro, vo forme ready-made spoločnosti.

Pretože by pre ňu bolo ťažké dochádzať do hlavného mesta a zároveň nechce míňať peniaze za príliš drahé luxusné kancelárie, oslovila ju virtuálna kancelária. Získa tak ľahko, lacno a rýchlo reprezentatívne sídlo firmy.

„Mám síce dobrý nápad, nechcem ale podstupovať zložitú žiadosť o pôžičku niekde v banke. Banky sú teraz po hospodárskej kríze opatrné a nechce sa im požičiavať,“ uvažuje Mária Čierna. Obráti sa preto podľa svojich slov na firmy poskytujúce https://www.empireww3.eu/. Tieto pôžičky bývajú k dispozícii rýchlo a na čokoľvek. „Teším sa, že vďaka firme budem finančne slobodná a nezávislá,“ opisuje svoj konečný cieľ Čierna.