Ideálna kancelária pre dosiahnutie úspechu

Usporiadanie a výber doplnkov kancelárie nie je iba o nutnostiach k technickému dokončeniu našej práce. Jej ideálne zostavenie v každom prípade napomáha k zlepšeniu sebavedomia, k prestíži spoločnosti a zanechaniu dobrého dojmu ako so spolupracovníkmi, tak s obchodnými partnermi. Poďme sa zamyslieť nad tým, čo prispeje k správnemu výsledku.

shutterstock_236836291

Vaša pozícia v rámci miestnosti

Ak potrebujete pôsobiť bossovsky, zvýšiť na prvý pohľad dojem pre prichádzajúcich, že sa rozprávajú s vedúcou osobou, umiestnite svoje miesto čo najďalej od dverí, ale priamo čelom k nim (nikdy nie chrbtom). Navodíte tým pocit, že prichádzajú na jednanie s tým pravým, čo o danej veci rozhoduje.

Konferenčný stolík

Ďalšou súčasťou jednania bude pristúpenie ku konkrétnemu miestu jednania. To bude pri konferenčnom stolíku najčastejšie, ktorý musí byť prispôsobený rôznym variantom jednania. Je vhodné, aby bol v prípade hranatého mierne predĺžený, aby bolo možné pre viacerých ľudí si sadnúť a vidieť z očí do očí, alebo ideálne okrúhly, či oválny, aby taký konferenčný stolík navodil atmosféru záujmu o rovné a priame jednanie.

Ďalšie faktory, na ktoré by ste pri konferenčnom stolíku mali myslieť je jeho farba, ktorá by mala byť primeraná celej kancelárii, resp. zladená s ňou a je nutné, aby daný priestor mal aj dostatok svetla v záujme dojmu transparentnosti jednania.

Vybavenie kancelárie

Najčastejšie je vhodné, aby kancelária pôsobila sofistikovane, teda jej priestor by mal byť doplnený určitými predmetmi navodzujúcimi povedomie o Vás. Často je užitočným priateľom každého riaditeľa, či manažéra knihovňa, ktorá obsahuje oborovú literatúru a ladí farebne s okolím, ktoré jej dodáva konzervatívny, ale erudovaný vzhľad a hovorí o Vás, že budete asi sčítaný.

V rípade mŕtvych rohov kancelárie je samozrejme vhodné dodať trochu „života“ v podobe rastlín, ktoré navodzujú i kľud a napomáhajú vzduchu v miestnosti.

Farba

Skúste sa pohrať s farbami vhodnými pre Váš obor. Jednoznačne biela je mimoriadne častá, preto je vhodné zvoliť inú, unikátnejšiu farbu, aby si Vás zapamätali ako „zaujímavú, unikátnu“ kanceláriu. Ak máte rád konzervatívne ladenie, kombinácie čerešňovej, alebo mahagónovej farby rozhodne napomôžu s drevom dodať príjemný charakter, zatiaľčo ak robíte v kreatívnej práci, ktorú vystihuje všetko len nie konzervatívnosť, nebojte sa skombinovať i viac výrazne farby.

Nepôsobte v kancelárii, ako keby ste tam bývali

Častým problémom niektorých workoholikov je neustály neporiadok v kancelárii a pocit, že je to vlastne ich byt. Vyhnite sa tomuto závažnému problému, pretože každému bude na prvý pohľad jasné, že raňajkujete, obedujete i večeriate v kancelárii a nestíhate vlastne vôbec nič. Tým pôsobíte ako keby ste nemali veci pod kontrolou, čo rozhodne nenapomáha prestíži.