Poistenie zodpovednosti zamestnanca – istota aj v zamestnaní

Možnosť máte a dokonca výhodnú – poistenie zodpovednosti zamestnanca. Toto poistenie, ktoré si môže uzatvoriť zamestnanec, ho chráni pred prípadom, že neúmyselne spôsobí škodu svojmu zamestnávateľovi pri výkone svojho povolania, čo nie je ničím výnimočným. Ľahko sa môže stať, že len počas chvíľkovej nepozornosti sa poškodí nejaké vec na pracovisku, či dokonca spôsobí škoda na zdraví, zranenie, v najhoršom prípade usmrtenie ďalšej osoby. Pre všetky tieto prípady je tu poistenie zodpovednosti zamestnanca. A je zrejmé, že sa toto poistenie uzatvoriť oplatí.

Zamestnávateľ má totiž právo domáhať sa náhrady škody až do výšky 4-násobku priemerného mesačného zárobku. Napr. pri výške platu 855 € ide o zodpovednosť až do výšky 3 420 €, čo vôbec nie je zanedbateľná suma. V niektorých prípadoch môže spôsobiť dokonca existenčné problémy. Nie je to nič ojedinelé, pretože v dnešnej dobe sa vo firmách či inštitúciách nachádzajú rôzne technické prístroje či pomôcky s vysokou finančnou hodnotou. Čo i len malé poškodenie tak môže znamenať vyššiu škodu ako je výška platu. Nenechávajte preto veci na náhodu! Ak máte v rámci Vášho zamestnania zodpovednosť za určitý majetok, poistite sa!

Najvýhodnejšou možnosťou je poistenie zodpovednosti zamestnanca online. Vyberiete si z uvedených možností, doplníte vlastné údaje a porovnáte si jednotlivé ponuky poisťovní. Porovnávacia online kalkulačka Vám ich zoradí od tej cenovo najvýhodnejšej. Na Vás je už len rozhodnutie a následné uzatvorenie poistenia. Všetko jednoducho, rýchlo a pohodlne.

Myslite preto dopredu a nenechajte veci na náhodu! Poistite sa a v prípade nečakanej udalosti a spôsobenej škody v zamestnaní nebudete stratoví!