Spoločnosť Provident Financial prišla na Slovensko v roku 2001 a stala sa priekopníkom v poskytovaní úverov. Od roku 2001 využilo skužby Providentu takmer pól milióna zákazníkov. Jedná sa o renomovanú firmu s koreňmi z  Veľkej Británie, ktorá je súčasťou skupiny IPF pôsobiacou vo viacerých európskych krajinách. Bezpochýb môžme skonštatovať, že Provident patrí medzi lídrov na slovenskom trhu nebankových pôžičiek.

Základné parametre pôžičky

Od Providentu môžete získať pôžičku v hodnote 160 – 2300 € s dobou splatnosti na 60 a 100 mesiacov. Hlavnou výhodou oproti ďalším spoločnostiam (napr. Uver4you poskytuje pôžičky len na Západnom a Strednom slovensku) vidíme v poskytovaní pôžičiek na celom území Slovenskej republiky. Spoločnosť má po celej republike svojich finančných poradcov, ktorí vám pomôžu zo získaním pôžičky. Jedná sa teda o krátkodobú nebankovú pôžičku, ktorú môže získať takmer každý. Treba spomenúť, že pôžička má vyšší úrok ako klasické produkty od bánk.

Pôžička nie je obmedzená účelom. To znamená, že získané peniaze môžete použiť na čokoľvek, napr. na splatenie starých dlhov, kúpu nábytku, letnú dovolenku. Peniaze vám Provident vyplatí priamo na váš bankový účet.

Základné podmienky pre získanie úveru

Platia tri základné podmienky a to:

  1. Musíte mať trvalý pobyt na Slovensku
  2. Platí veková hranica, pôžičká je dostupná len pre osoby staršie ako 18 rokov
  3. Musíte mať pravidelný mesačný príjem