Spoločnosť Cetelem a.s. patrí medzi popredných poskytovateľov pôžičiek na európskom trhu. Je členom skupiny bánk BNP Paribas, ktorá patrí medzi najväčších poskytovateĺov úverov. Cetelem na slovenskom trhu poskytol už viacej ako 1 milión úverov. Jedná sa o renomovanú spoločnosť s dobrým menom a tisíckami spokojných klientov. Portfólio spoločnosti je zamerané na tri zakladné produkty:

 1. Kreditné karty
 2. Nákup na splátky
 3. Osobné pôžičky

Dnes sa zameriame primárne na posledný zmienený produkt, jeho výhody a nevýhody, účely pôžičky a ďalšie praktické informácie.

Na aký účel môžem použiť použiť pôžičku od Cetelemu ?

Ponuka spoločnosti vychádza z potrieb klientov a preto Cetelem poskytuje:

 1. Pôžičku na čokoľvek
 2. Pôžičku na nové a ojazdené auto
 3. Pôžička na bývanie a rekonštrukciu
 4. Pôžička na splatenie úverov

Pôžička na čokoľvek

Laicky povedané, získané peniaze môžete použiť na čokoľvek. Minimálna hodnota pôžička je 2000 €, maximálne si môžete požičať až 25 000 € s fixným úrokom od 8,29% ročne. Maximálna hodnota úroku dosahuje 16,89% ročne. Pôžičku môžete získať vyplnením formulára uvedeného nižšie. Vyplnenie je zdarma, s tým že vašu žiadosť posúdi spoločnosť Cetelem okamžite. To znamená, že po vyplnení okamžite dostanete odpoveď, či pôžičku získate alebo nie. Za spracovanie, správu, predčasné splatenie alebo mimoriadnú splátku si Cetelem neúčtuje žiadne poplatky.

Základné výhody pôžičky na čokoľvek:

 1. Možnosť požiadať o pôžičku online (vyplnením formulára – viď. záver článku)
 2. Okamžité posúdenie žiadosti
 3. Predčasné splatenie pôžičky zdarma
 4. Bez nutnosti ručiť  a viazanosti
 5. Žiadne skyté poplatky

Nevýhody pôžičky:

 1. Potvrdenie o príjme
 2. Kontrola úverových registrov – ak máte zápis v úverovom registri, pôžičku od spoločnosti Cetelem nedostanete
 3. Pôžička nie je dostupná pre ženy na materskej

Základné podmienky pre získanie pôžičky:

 1. Pôžička je dostupná len pre občanov s trvalým pobytom v Slovenskej republike
 2. Je dostupná len pre zamestnaných – Cetelem vyžaduje potvrdenie o príjme
 3. Cetelem poskytuje pôžičku len pre občanov vo veku od 18 do 62 rokov

Záverečné hodnotenie

Cetelem patrí medzi spoločnosti s transparentnými podmienkami, tisíckami spokojných klientov a dlhoročnou tradíciou. V prvom rade Vám doporučujeme dobre zvážiť zaobstaranie akejkoľvek pôžičky. Zoberte si ju len v prípade, že ste schopný ju splatiť. Vyhnite sa tzv. dlhovej špirále. Hlavnou výhodou je relatívne nízky úrok vzhľadom na ostatné nebankové subjekty poskytujúce pôžičky. Na záver by som poznamenal, že spoločnosť poskytuje aj poistenie schopnosti splácať úver. Poistenie sa vzťahuje na prípady pracovnej neschopnosti, hospitalizácie alebo straty zamestnania.

Budeme radi, keď sa o skúsenosti s pôžičkou podelíte prostredníctvom komentárov – viď nižšie. V prípade záujmu o získanie pôžičky vyplňte formulár uvedený nižšie. Upozorňujeme, že majiteľ stránky nie je poskytovateľom pôžičky a nezodpovedá za prípadne problémy a škody.