Tie správne pneumatiky

Na bezpečnosť, kvalitu a komfortnosť prevádzky automobilu jednoznačne vplývajú pneumatiky a starostlivosť o ne. Široký výber pneumatík nájdete na pneueshop.sk. Preto by sme si na ich výbere mali dať záležať. Správny druh nám môžu pomôcť vybrať aj údaje v technickom preukaze.

Každý motorista od svojho automobilu očakáva spoľahlivú, bezpečnú a komfortnú jazdu. Lenže, aby tomu tak bolo, musí sa aj on o svoje auto náležite postarať. A nemáme na mysli len výber moderných autodoplnkov. Základným predpokladom bezproblémovej jazdy je výber správnych pneumatík.

Podľa čoho však vybrať tie správne pneumatiky pre svoje auto? Všetci dobre vieme, že základné rozdelenie pneumatík je na pneumatiky zimné a letné. Existujú aj takzvané celoročné pneumatiky, ktoré sú však istým kompromisom letných a zimných a nie sú určené na extrémne podmienky ročných období.

Veľmi dôležité je uvedomiť si, ako často svoje auto využívame. Lebo, iné pneumatiky sú potrebné na auto, ktoré jazdí sem-tam a iné, ktoré jazdí takpovediac stále.

Neviem, či viete, že pneumatiky možno rozdeliť do troch cenových skupín. Pneumatiky nižšej triedy, ktorú tiež nazývame aj ekonomická trieda, pneumatiky strednej triedy a pneumatiky vyššej triedy. Ekonomická trieda pneumatík je určená práve pre tých motoristov, ktorí jazdia len občas, nevyužívajú svoje auto denne, možno aj z dôvodu, že v domácnosti majú viacero áut. Úžitkové vlastnosti týchto pneumatík nie sú postačujúce na dennú prevádzku. Stredná trieda by mala uspokojiť všetkých motoristov, no tí najnáročnejší, ktorí očakávajú skutočne veľa, vyhľadajú určite pneumatiky z vyššej triedy, ku ktorým si iste zakúpia aj nové oceľové disky.

Iste sa zhodneme aj na tom, že život bez auta by bol v dnešnej dobe veľmi ťažký. Je súčasťou takmer každej domácnosti. Mnohým sa však zdajú náklady na pohonné hmoty veľmi vysoké a uvažujú, ako by ich mohli znížiť, aby boli celkom spokojní. Jednou z možností je určite prestavba na lpg. Je dokázané, že montážou lpg do vášho auta môžete znížiť náklady na pohonné hmoty na polovicu. Samozrejme, záleží na priemernej spotrebe vášho automobilu, ako aj počte najazdených kilometrov.